Konkurs dla dzieci i młodzieży „Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku?”

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ogłasza konkurs dla dzieci i młodzieży „Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku?” w ramach kampanii „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”.

W ramach tej kampanii pokazujemy jakie korzyści płyną z umiejętności sprawnego zarządzania pieniędzmi, korzystania z Internetu, bankowości elektronicznej i usług online przez osoby starsze, które są szczególnie narażone na różnego rodzaju niebezpieczeństwa.

Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych (osób w wieku 7-19 lat), jak również studentów tj. uczniów szkół wyższych.

Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy o korzyściach z bezgotówkowego obrotu pieniędzmi, posiadania rachunku bankowego oraz otrzymywania na nie świadczeń z ZUS.

Zadaniem uczestników jest przygotowanie pracy – materiału wyjaśniającego, która będzie przedstawiała korzyści z posiadania i korzystania z konta w banku przez osoby starsze i odnosiła się  do takich aspektów jak bezpieczeństwo, zdrowie oraz wygoda i ułatwienia życia codziennego.

Prace można przygotować indywidualnie lub w zespołach (zespoły mogą liczyć maksymalnie 3 osoby) w czterech kategoriach:

Konkurs przebiega w dwóch etapach:

Na autorów najlepszych prac czekają atrakcyjne nagrody.

Szczegółowe informacje i zasady konkursu oraz terminy znajdują się w regulaminie konkursu na stronie www.zus.pl.

Na stronie tej znajdziecie Państwo również harmonogram konkursu, zgodę na publikację, kartę oceny pracy, klauzulę informacyjną RODO oraz materiały informacyjne.

Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w konkursie. Czas nadsyłania zgłoszeń mija 29 października 2021 r.