Niepełnosprawność a rynek pracy

Pełnomocnik Rektora ds. osób niepełnosprawnych
W 2017 roku dla pomocy osobom z niepełnosprawnościami - studiującym i pracującym na naszej uczelni, Rektor powołał Pełnomocnika ds. osób niepełnosprawnych, który w indywidulnych rozmowach rozpoznaje potrzeby naszego środowiska akademickiego.

Kontakt:
dr Halina Bogusz
tel.: 601-44-6315
e-mail: halina.bogusz@ump.edu.pl
evoSOLUTIONS - pomagamy znaleźć prace osobom niepełnosprawnym
w zawodach, w których mogą się swobodnie realizować
evoSolutions baner
Fundacja Aktywizacja
Fundacja Aktywizacja
Fundacja Aktywizacja od 30 lat wspiera osoby z niepełnosprawnościami w aktywizacji zawodowej. Nasze działania mają na celu poprawę jakości życia osób z niepełnosprawnościami poprzez zintegrowane działania aktywizacyjne, zmianę postaw otoczenia i wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych. Jesteśmy wieloletnim partnerem pracodawców w doradztwie, szkoleniach i pośrednictwie pracy.

» Więcej informacji
Weź udział w projekcie KATALIZATOR "Szansa- Rozwój-Niezależność”
Ulotka przódUlotka tył
Start zawodowy dla studentów z niepełnosprawnością
Plakat - start zawodowy
Aby niepełnosprawny absolwent dobrą pracę dostał…
Pracownik

Skończyłeś studia, a potem z energią i wiarą zacząłeś szukać pracy. Jednak mijają miesiące, a ty nie pamiętasz jak wiele wysłałeś swoich CV. Czujesz się bezradny, bo pracodawcy rzadko odpowiadają na twoje zgłoszenie, a gdy już zaproszą cię na rozmowę, to czujesz się kandydatem gorszym, bo niepełnosprawnym. – Nie poddawaj się i przyjdź do nas. Pomożemy ci przejść przez rekrutację, dogadamy się z pracodawcą, dopilnujemy, abyś dostał posadę. Dzięki nam pracę znalazło już ponad 50 osób z niepełnosprawnością – zachęca niepełnosprawnych absolwentów z Wielkopolski Fundacja Podaj Dalej.

Wypadek, wózek i co dalej…?

» Więjej informacji