Bezpłatne konsultacje psychologiczne dla studentów

Baner

Światowa Organizacja Zdrowia definiuje zdrowie psychiczne jako dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny człowieka, a także zdolność do rozwoju i samorealizacji. W obliczu wydarzeń ostatnich lat - pandemii COVID-19, wojny na Ukrainie, ogólnie napiętej sytuacji międzynarodowej, a także codziennego pośpiechu, stresu i niepewności zdrowie psychiczne wielu ludzi, szczególnie młodych, jest narażone na wiele negatywnych czynników. Tymczasem zgodnie raportem Centrum Analiz Niezależnego Zrzeszenia Studentów z 2021 roku – „Zdrowie psychiczne studentów”, 64% studentów uważa, że dostęp do bezpłatnej pomocy psychologicznej jest niewystarczający.

Kierując się chęcią pomocy wszystkim osobom, które czują, że potrzebują profesjonalnego wsparcia, NZS wraz z inicjatywą „The Presja” oferują możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych konsultacjach psychologicznych. Odbywają się one w formie zdalnej, co umożliwia skorzystanie z nich każdemu studentowi, niezależnie od miejsca zamieszkania, uczelni czy kierunku studiów. Istnieje także możliwość zarezerwowania terminu u terapeuty posługującego się językiem angielskim, co stanowi ukłon w stronę studentów polskich uczelni narodowości innej niż polska.

Konsultacje wystartowały 25 października 2023 roku. Zapisy odbywają się przez link: https://thepresja.pl/nzs2023/,  gdzie istnieje możliwość dopasowania dnia i godziny konsultacji oraz wyboru terapeuty, działającego w ramach określonej specjalizacji. Każdemu studentowi w ramach tegorocznego programu konsultacji przysługuje możliwość zarezerwowania maksymalnie trzech terminów.

Oferta adresowana jest również do osób niewymagających natychmiastowej pomocy, których konsultacje mogą nauczyć jak radzić sobie z długotrwałym stresem, trudnymi emocjami i presją oraz wspomóc ich ogólną kondycję psychiczną i pokazać jak nie poddawać się wygórowanym oczekiwaniom społecznym.