Wolne stanowisko dla doktorantów - zostań młodym naukowcem

Zapraszamy do udziału w projekcie badawczym w Zakładzie Fizjologii i Biochemii Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu (kategoria naukowa A).

Tytuł projektu: „Ocena potencjału przeciwzapalnego i przeciwbólowego chlorku 1-metylonikotynamidu (1-MNA) oraz jego pochodnych za pomocą modelu elektrofizjologicznego i modelu perfuzji stawu kolanowego szczura.”

Cel projektu - zbadanie mechanizmów oddziaływania soli pirydynowych: chlorku 1-metylonikotynamidu (1-MNA) oraz jej dimerowych pochodnych, na aktywność włókien nerwowych zaopatrujących zdrową i zmienioną zapalnie tkankę w obrębie stawu kolanowego.

Co już wiadomo? Na podstawie przeprowadzonych już, wstępnych badań możemy założyć, że wspomniane związki wykazują efekt przeciwbólowy oraz przeciwzapalny. Dodatkowo zakładamy, że dobranie odpowiednio zmodyfikowanych chemicznie związków, może prowadzić do wzmocnienia i wydłużeniu pożądanego, analgetycznego efektu substancji. Na badania uzyskano zgodę Lokalnej Komisji Etycznej.

Co proponujemy?

Więcej szczegółów na temat projektu można znaleźć w załączonym pliku.

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny:

prof. dr hab. n. med. Maciej Pawlak
pawlak@awf.poznan.pl
61 835 51 88

dr Dominik Kaczmarek
kaczmarek@awf.poznan.pl
61 835 51 82

Szczegóły procesu rekrutacji do Szkoły Doktorskiej dostępne są na stronie Szkoły Doktorskiej AWF Poznań.

Termin zgłoszenia upływa 9 września 2022 roku