Program stypendialny dla studentów kierunku lekarskiego

Szanowni Państwo,

przypominam, iż Zarząd Województwa Dolnośląskiego ogłosił nabór wniosków o przyznanie stypendium w roku akademickim 2024/2025 w wysokości 2500,00 zł brutto miesięcznie w okresie od 1 października 2024 r. do 30 czerwca 2025 r. dla studentów ostatniego (VI roku) kształcących się na kierunku lekarskim.

Z dniem 1 października 2024 r. ruszył nabór, który trwa do 18 października 2024 r.

Stworzenie systemu motywującego i korzyści finansowe płynące z realizowanego programu stypendialnego mają skłonić najzdolniejszych studentów medycyny do związania swojej kariery zawodowej przez okres co najmniej 3 lat z wojewódzkimi lub powiatowymi publicznymi podmiotami leczniczymi w zakresie wybranych, określonych przez Zarząd specjalizacji deficytowych, w których wymagane jest uzupełnienie niedoborów kadrowych na obszarze województwa dolnośląskiego.

» Więcej informacji