Wolontariat w Szpitalu Tymczasowym MTP

Drodzy Studenci,

ponownie Uniwersytet Medyczny wraz ze Szpitalem Klinicznym Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu uruchomił działalność Szpitala Tymczasowego MTP.

Zwracamy się do Was z gorącą prośbą o wsparcie działalności Szpitala w ramach wolontariatu. Każda Wasza pomoc będzie bezcenna, ale w szczególności prosimy o zaangażowanie się w wolontariat studentów kierunku lekarskiego, pielęgniarstwa, położnictwa oraz fizjoterapii. Coraz większa liczba pacjentów podczas leczenia szpitalnego potrzebuje Waszej pomocy. Na Wasze wsparcie liczy również personelu Szpitala MTP. Pełniąc wolontariat, poza niezmiernie potrzebnym dziś wsparciem okazanym pacjentom i pracownikom, będziecie zdobywać bezcenne doświadczenie kliniczne. Wolontariusze pracujący w Szpitalu Tymczasowym MTP, mogą ubiegać się o zaliczenie obowiązkowych praktyk studenckich w wymiarze i zakresie odpowiadającym liczbie godzin przepracowanych na MTP. Będziemy się także starać - w miarę możliwości - by czas pracy mógł być w części zaliczony na poczet odbywających się seminariów. Szczegóły dotyczące poszczególnych kierunków będą uzgadniane z Dziekanami Wydziałów.

Jeśli jesteście zainteresowani wolontariatem, prosimy o przesłanie zgłoszenia do p. mgr Joanny Skręty z Biura Obsługi Prorektora ds. Studenckich, e-mail: jskrety@ump.edu.pl. Prosimy by w zgłoszeniu podać:

Liczymy na Waszą pomoc - jest naprawdę teraz bardzo potrzebna.

Z serdecznymi pozdrowieniami,

prof. Małgorzata Kotwicka